Ozdoba na svíčku

08.12.2014 19:43

V předvánočním čase jsem pro si pro Vás připravila návod s trochu vánoční tématikou a to ozdobu na svíčku.

Materiál:

27 ks - broušených korálků - ohňovek o vel. 6mm

9 ks - broušených korálků - ohňovek o vel. 4mm

rokajl 11/0

nit, jehla, nůžky


1) Ustřihneme si nit cca 1 metr dlouhou, navlékneme na ní 4 velké ohňovky a svážeme je do čtverce, tak aby nám nic vycházela z jednoho korálku

 

2) Přidáme 3 ohňovky a znovu protáheme prostřední ohnovkou. Poté ještě projdeme dvěmi dalšími, tak aby nit vycházela jako na obrázku.

3) Tento postup opakujeme až do požadované délky - obvodu svíčky.

4) Nyní si navlékneme jednu ohňovku, provlékneme prvním navlečeným korálkem, znovu navlékneme ohňovku a vrátíme se do výchozího korálku. Mělo by nám vzniknout kolečko, stejně jako na obrázku. 

5) V tomto kroku začneme používat rokajl. Nit nám vychází z korálky na jedné straně, navlékneme dva rokajly a projdeme vedlejším korálkem. Toto opakujeme tak dlouho, dokud nezaplníme všechny mezery.

6) To semé zopakujeme na protější straně. 

7) Nit nám vychází z jedné z dvojic korálků, navlékneme si dva rokajly malou ohňovku a opět dva rokajly. Jehlu vedeme úhlopříčně do další dvojice korálků. Opět zopakujeme po celé délce. 

8)  Nyní budeme křížit. Navlékneme si 8 korálků a protáhneme nit po řadou s ohňovkou a protáheme uhlopříčně ležící dvojicí korálků.Toto  opět provedem po celé délce. 

9) Nyní už zbývá jen zapošít a začistit konce. 

—————

Zpět


Diskusní téma: Ozdoba na svíčku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.